Христо Николов

"Гларуса" спаси ЦСКА

March 16, 2008 | Александър Сотиров

ЦСКА спечели инфарктно срещу Ямбол в първи мач от 1/4 финалите за Купа Леденика. Армейците надвиха гостите си с 89:85, като до голяма степен победата бе подпечатана от Христо Николов. "Гларуса" заби решителна тройка 10 секунди преди края на срещата, с което даде преднина от 3 точки на своите в самия край на срещата.

Росен Барчовски заложи на изненадата, като заложи на младия Галимир Томов в стартовата петица. 194-сантиметровия юноша на вечния враг Левски завърши с 4 точки и 5 борби за 24 минути игра.

Звездата на днешната среща, и човека с най-голям принос за победата категорично бе Христо Николов. 198-сантиметровия бургазлия наниза 25 точки, между които тройка, с която предреши изхода на срещата. "Гларуса" добави и 5 борби, 7 завършващи подавания и 2 пресечени паса за 32 минути.

Капитанът Георги Давидов завърши с дабъл-дабъл като резерва - 16 точки и 11 борби. Джош Уошингтън наниза 4 тройки за общо 14 точки, а другия американец в тима Лавел Пейн остана с 12 точки, 5 борби и 2 чадъра.

За гостите от Ямбол най-резултатен бе украинецът Вадим Река с 21 точки, към които прибави 10 борби. Кирило Скуматов и Мартин Хорозов бяха другите играчи с двуцифрен точков актив - съответно 12 и 14 точки.

Втората среща между двата тима е на 18 Март от 18.00 в зала Диана.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЦСКА - ЯМБОЛ

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ЗА КУПА "ЛЕДЕНИКА" ПРИ МЪЖЕТЕ

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ЗА КУПА "ЛЕДЕНИКА" ПРИ МЪЖЕТЕ

ПЪЛНА ПРОГРАМА НА ВСИЧКИ СРЕЩИ ОТ ЧЕВЪРТФИНАЛИТЕ ЗА КУПА „ЛЕДЕНИКА”

Тити Папазов (сн. Sportsimages.bg)

Тити Папазов: Борихме се, това можем да предложим

January 14, 2015 | Bgbasket.com
Левски се бори достойно, но загуби в края от Рилски спортист като гост в Самоков. Ето какво каза наставникът на "сините" Константин Папазов след двубоя пред камерата на БНТ:

"Ние друго, освен да ...
Sportsimages.bg

Левски официално със служебна загуба и глоба в АБА Лига

January 12, 2015
Ръководството на АБА лига официално информира, че Левски губи служебно от Будучност мача от 17-я кръг.

От Загреб бе потвърден резултатът от 0:20, в полза на Будучност.

Левски е глобен и с 5000 евро за неявяването си ...